Perde Satıcıları Haber Portalı

Haberler

Perde Tarihçesi & Perde bir esinti..

12.12.2016 - 15:30:37
Perde Tarihçesi & Perde bir esinti..

Perde Tarihçesi & Perde bir esinti..

Tipik bir küçük sahnede tiyatro perdeleri 

Bir perde (bazen ABD’de baş örtüsü olarak da bilinir), bir duş perdesi durumunda ışığı veya taslaklara veya suya engel olan veya örten bir kumaş parçasıdır. Bir perde, sahneyi oditoryumdan ayıran ya da arka plandaki bir tiyatrodaki hareketli ekran ya da örtüdür.

Bir kapıya asılan perdeler portre olarak bilinir. Perdeler genellikle binanın pencerelerinin içinde, örneğin uykuya yardımcı olmak için ışığın geçişini engellemek ya da ışıkların binanın dışına çıkmasını durdurmak için asılır (insanların dışarıda, çoğunlukla gizlilik nedenleriyle görmesini engellemek ). Bu uygulamada, "siper" olarak da bilinirler. Perdeler çeşitli şekiller, malzemeler, ebatlar, renkler ve desenlerden oluşurlar ve çoğu mağazada kendi bölümlerine sahiptirler, bazı dükkanlar tamamen perdeleri satmaya adamıştır.

Perdeler temizlenebilirlik, morötesi ışınların bozulması, yağ ve toz tutma, gürültü emilimi, yangın direnci ve ömrüne göre değişir. Perdeler elle, kordonlarla, düğme perdeleri veya uzaktan kumandalı bilgisayarlarla taşınabilir. Perde kravat sırtları vasıtasıyla pencerenin dışına tutunurlar. Her pencere için gerekli olan perde boyutlarının ölçülmesi, ihtiyaç duyulan perde türüne, pencere boyutuna ve perdenin türüne ve ağırlığına göre büyük ölçüde değişir.

Perdeler pencere tedavisinin bir biçimidir ve evin genel görünümünü tamamlarlar. Pencere muamelesi odaya doğal ışık akışı ve havayı kontrol etmeye yardımcı olur. Perdelerin veya perdelerin etkisi gün ışığında en iyi görülen ve uygun iç mekan ışık konumlandırmasıyla gece bile cazip görünebilir. Perdeler günümüzde bayanların evlerinde kullandıkaları en çok sevilen bir üründür. Günümüzde perde bir ev tasarımı olarak görülmektedir.

Haber: Elif YAMAN / ANKARA

Bu haber 753 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Yorumlar

kadriye çalış

sıcacıkılımlı makül saygılı seviyeli şahaneinsanlarsınız sizi bugün tanıdım rabbim herşeyi gönlü

yunus AYCAN ISPARTA

ağam büyük adamsın.röportajından çok bük ders aldım Allah yar yardımcın olsun.Bşarıların devamı nı Alla

Neslihan dere

İşletmeden aldığım üründe cam metresi belirtmeme rağmen olur diyerek hazır ürün verildi daha sonra erte

Ercan afşin

Mrb pazarda ve hazir perde icin defolu perdeleriniz var mi acaba Iletisime vecerseniz sevinirim

Cemile Kaya

1 yıl önce yaptırmış olduğum taç marka stor perdelerin tülü bir kez bile yıkamadan yırtıldı,başka bir p

BİZİM SEÇTİKLERİMİZ

 
 
 

ETKİNLİKLER & FUARLAR