Perde Satıcıları Haber Portalı

Haberler

TUNABOYLU TEKSTİL’İN KURUCUSU ALİ TUNABOYLU VEFAT ETTİ...

14.02.2017 - 10:56:30
TUNABOYLU TEKSTİL’İN KURUCUSU ALİ TUNABOYLU VEFAT ETTİ...

TUNABOYLU TEKSTİL’İN KURUCUSU ALİ TUNABOYLU VEFAT ETTİ...

Haber: Emel BENLİ & İZMİR

Tunaboylu Tekstil A.Ş. ’nin kurucusu Ali Tunaboylu bir süredir tevadi gördüğü İzmir Fakültesi’nde hakkın rahmetine kavuşmuştur. 10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesi’nde doğan Ali TUNABOYLU’nun cenazesi 15. Şubat 2017 ( Çarşamba günü ) İzmir - Hatay İlahiyat Fakültesi Cami’inde kılınacak öğlen namazın ardından Narlıdere Aşşağı Merkez Aile Mezarlığı’na defnedilecektir. Tüm sektör camiamıza duyurulur.

Perde Satıcıları Haber Portalı ekibi adına merhume Allah cc’den rahmet diliyor, Tunaboylu ailesine de başsağlığında bulunuyoruz.

İnna lillahi ve inna ileyhi racıun...(Biz Allah’tan geldik ve şüphesiz dönüşümüz O’nadır.) Bakara Süresi:156. Ayet..

Tarih: 15 Şubat 2017 ( Çarşamba )

Yer: Hatay İlahiyat Fakültesi Camii / İZMİR

Defin: Narlıdere Aşşağı Merkez Aile Mezarlığı

Ali TUNABOYLU:

Onun İçin Ege’nin incisi lafı az bile; bünyesinde 130 çalışanına istihdam sağlayan bu şirket, saygın kişiliği, hayır severliliği ile ün yapmış adeta çevresinde ki insanlara şevkatli ve sıcak babacan tavırlarını esirgememiş Buldan’lı Ali TUNABOYLU’nun emeğinin bir sonucu olarak TUNABOYLU A.Ş. bugün kü  durumunu almıştır. 10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesinde doğan Ali Bey, Cemile hanım ve Ahmet bey’in oğludur. İlköğretimini Buldan 4 Eylül okulunda tamamlamıştır. 12 yaşında Buldan’dan çıraklık hayata atılan değerli büyüğümüz, 18 yaşında İstanbul’a gelmiş ve Mahmutpaşa’da 3 yıl yaşamıştır. Askerliğini Konya’da yapan Ali TUNABOYLU 1957-1961 yılları arasında Buldan’da yaşamıştır. 1957 yılında Ünsal Hanım’la evlenen değerli iş adamımız, 1958 yılında ilk oğlu Ahmet Bey’i kucağına almıştır.

Gençliğinde kendisine çizdiği yolu belirlemiş azminden ve çalışkanlığından ödün vermemiş Ali TUNABOYLU’yu çevresi ve yakınları  hayır severliliği ile tanıdı. Buldan’da yaptırmış olduğu " ALİ TUNABOYLU ANADOLU MESLEK LİSESİ" den sonra İstanbul’da ki Heybeliada " GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ", İzmir’de " TEPECİK GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ’NİN " dört duvarı kalmış şekilde A’dan Z’ ye restoresini yaptırmıştır. Şu anda sürekliğliğini koruyan ve yılda 40 civarında öğrenciye burs veren Ali Bey, Ahmet ve İkinci oğlu olan Ünal bey’i saygın bir şekilde yetiştirmiş; bu arada ticaret hayatını ilerleterek değerli ortaklarıyla Tun-pa ltd.şti’yi kurmuştur.

Bu haber 942 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Yorumlar

kadriye çalış

sıcacıkılımlı makül saygılı seviyeli şahaneinsanlarsınız sizi bugün tanıdım rabbim herşeyi gönlü

yunus AYCAN ISPARTA

ağam büyük adamsın.röportajından çok bük ders aldım Allah yar yardımcın olsun.Bşarıların devamı nı Alla

Neslihan dere

İşletmeden aldığım üründe cam metresi belirtmeme rağmen olur diyerek hazır ürün verildi daha sonra erte

Ercan afşin

Mrb pazarda ve hazir perde icin defolu perdeleriniz var mi acaba Iletisime vecerseniz sevinirim

Cemile Kaya

1 yıl önce yaptırmış olduğum taç marka stor perdelerin tülü bir kez bile yıkamadan yırtıldı,başka bir p

BİZİM SEÇTİKLERİMİZ

 
 
 

ETKİNLİKLER & FUARLAR