Perde Satıcıları Haber Portalı

Haberler

BURSA’LI ÜRETİCİLER, 22-23 MART 2017’DE MERİNOS FUAR ALANINDA BULUŞUYOR...

20.03.2017 - 16:38:27
BURSA’LI ÜRETİCİLER, 22-23 MART 2017’DE MERİNOS FUAR ALANINDA BULUŞUYOR...

BURSA’LI ÜRETİCİLER, 22- 23 MART 2017’DE MERİNOS FUAR ALANI NDA BULUŞUYOR...

Haber: Emel BENLİ & BURSA

BTSO, Tekstil Firmalarını Yabancı Müşterilerle Buluşturuyor...
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Ekonomi Bakanlığı destekleriyle devam eden ‘Tekstil Ur-Ge Projesi’ kapsamında 25 ülkeden 200’e yakın iş adamı yeni iş bağlantıları için Bursa’ya geliyor.

Türkiye’nin en çok Ur-Ge Projesi yürüten BTSO, tekstilin başkenti Bursa’da sektör oyuncularının rekabetini güçlendirmek için yeni bir organizasyona daha imza atıyor. BTSO, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle ‘Bursa Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Geliştirilmesi’ Projesi kapsamında yabancı alım heyetlerini Bursa’ya getiriyor. 22- 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak ikili iş görüşmeleri, Merinos AKKM  Bursa’da gerçekleştirilecektir.

25 ÜLKEDEN FİRMALAR BURSA’YA GELİYOR.

Alım heyeti organizasyonunda stant açacak 60’a yakın üretici Bursa’lı firma, genel ev tekstili, perde, zebra ve stor üreticilari, yatak ürünleri, havlu-bornoz, masa örtüsü, banyo ve dekoratif gibi ürünlerini tanıtma imkanını yakalayacak. Ur-Ge projesi kapsamında yapılan organizasyona; Rusya, Fas, Suudi Arabistan, İran ve Güney Afrika başta olmak üzere 200’e yakın iş adamı katılacak. Program öncesinde projeye katılan firmalar ise BTSO Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıya katılarak, organizasyondaki stant yerleri çekiliş yaparak belirlendi.

“TÜRKİYE, YABANCI YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ KONUMUNDA” 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kamu ve özel sektör yatırımlarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Burkay “BTSO olarak çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz.   Üreterek, ihracat yaparak ve alım heyetlerini ağırlayarak şehrimizi ve ülkemizi büyütmek adına hamlelerimize devam ediyoruz” dedi.

“TÜRK TEKSTİLİNİN KALİTESİYLE GURUR DUYUYORUZ”

Türkiye’nin üretim üssü Bursa’da tüm sektörlerin ihracatını ve rekabetini güçlendirmek için Ur-Ge, kümelenme, mükemmeliyet merkezleri, Küresel Fuar Acentesi ve Ticari Safari gibi projeleri hayata geçirdiklerini de belirten Başkan Burkay kent ihracatında büyük paya sahip tekstil sektörünün ülke ihracatına da büyük katkı sağladığının altını çizdi. Başkan Burkay, “Ev tekstili sektöründe Türkiye kendi tasarımlarını, kendi teknolojisini kullanan çok güçlü bir altyapıya sahip. Sektörümüz kalitesiyle de dünyaca kabul ediliyor” açıklamalarında bulundu.

Bu haber 859 kişi tarafından okundu.
Fotoğraflar

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Yorumlar

kadriye çalış

sıcacıkılımlı makül saygılı seviyeli şahaneinsanlarsınız sizi bugün tanıdım rabbim herşeyi gönlü

yunus AYCAN ISPARTA

ağam büyük adamsın.röportajından çok bük ders aldım Allah yar yardımcın olsun.Bşarıların devamı nı Alla

Neslihan dere

İşletmeden aldığım üründe cam metresi belirtmeme rağmen olur diyerek hazır ürün verildi daha sonra erte

Ercan afşin

Mrb pazarda ve hazir perde icin defolu perdeleriniz var mi acaba Iletisime vecerseniz sevinirim

Cemile Kaya

1 yıl önce yaptırmış olduğum taç marka stor perdelerin tülü bir kez bile yıkamadan yırtıldı,başka bir p

BİZİM SEÇTİKLERİMİZ

 
 
 

ETKİNLİKLER & FUARLAR