Perde Satıcıları Haber Portalı

YAZARLAR

GİZLİ REKABETİN ÖYKÜSÜ- EVTEKS 2017

31.05.2017 0 yorum

GİZLİ REKABETİN ÖYKÜSÜ- EVTEKS 2017

Toplum olarak başarılı olduğumuz (!) konuların başında her konuda fikrimizin olması gelir.
Değerli sektör temsilcileri ve sevgili okurlar, Bu yazıya böyle başlamamın nedeni yeni bitirdiğimiz CNR 2017 EVTEKS fuarı, evet, şaşırtıcı ama konu tamamıyla fuar. 
İnsanın birçok konuda düşüncesinin olması ve bunu ifade etmesi normal karşılanabilir, ama gerçek şu ki, uzmanlık gerektiren, deneyim ve eğitim isteyen alanlarda var olan düşüncemizi, öncelikli söz hakkı olanların ardından söylemekte fayda var.

Oldukça hareketli ve bereketli geçtiğini düşündüğüm, 2017 EVTEKS fuarına ilişkin sürekli değişik yorumlar ve fikirlerle karşılaşmak açıkçası beni şaşırtıyor kısmen de yoruyor. Birçok katılımcı ve sektör temsilcisinin fuarı çok renkli, çeşitli, yenilikçi ve fazlasıyla dolu bulmasına rağmen bazı katılımcıların tam aksini söylemesi düşündürücü.
Sanırım insanı bu olumsuz düşünceye iten şey, objektif olmayı başaramamış olmamız ve bunun bir hayat tarzı haline dönüşmesi. Belki de asıl risk burada. 
Oysa sektörel değerlendirmelerin ekonomik ve istatiksel veriler ışığında yapılması gerekir. Ben bu sene ki fuarı daha hacimli ve başarılı buldum. Elbette bu değerlendirmemin bir çok nedeni var, ama en önemlisi içinde bulunduğumuz oldukça değişken ve zor dönemde Ev Tekstili sektörünün ekonomik hareketliliğini aynı tempo ile devam ettirebilmiş olması. Her ne kadar bu hareketlilik mesleğimizin doğası gereği kabul edilse de asıl neden yeni kuşağın sektörümüze kazandırdığı atılımcı ve çağdaş bakış açısı.
Bir çok değerli sektör temsilcisinin de söylediği gibi eskiden fuarlarda, en fazla alana ve vitrine sahip olanların en iyiler veya en başarılı oldukları sanılırdı, oysa diğer bir çok alanda olduğu gibi bizim sektörümüzde de durum tersine dönmüş durumda.
Burada sektörün lokomotif firmalarının üretim bandı ve isim büyüklüklerini inkar etmeden gerçekçi bir tespitte bulunmalıyız. Çok değerli, aktif, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ile fuarda yer alan o kadar çok yeni firma gördük ki artan rekabetle beraber önümüzde ki yıllarda daha da güzellerini görme umudumuz arttı.
Başlarken fuara dair daha kapsamlı bir yazı yazmaktı amacım ancak sürekli dile getirilen fakat  kimsenin yüksek sesle söyleyemediği bu gerçeğin daha da öne çıkmasına katkı sağlamak istedim.  Çok değerli sektör duayenlerinin de tespitlerimi incitici bulmayacağını umuyorum.
Bir bütün olarak yeniliğe açık olan, canlı ve dinamik kalan firmalar sektörümüze çok büyük katkı sağlayacaklar. Önümüzdeki süreçte bunu çok daha net göreceğiz.
Saygılarımla 
30 Mayıs2017-İstanbul

Bu yazıyı 146 kişi tarafından okundu.

DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Yorumlar

kadriye çalış

sıcacıkılımlı makül saygılı seviyeli şahaneinsanlarsınız sizi bugün tanıdım rabbim herşeyi gönlü

yunus AYCAN ISPARTA

ağam büyük adamsın.röportajından çok bük ders aldım Allah yar yardımcın olsun.Bşarıların devamı nı Alla

Neslihan dere

İşletmeden aldığım üründe cam metresi belirtmeme rağmen olur diyerek hazır ürün verildi daha sonra erte

Ercan afşin

Mrb pazarda ve hazir perde icin defolu perdeleriniz var mi acaba Iletisime vecerseniz sevinirim

Cemile Kaya

1 yıl önce yaptırmış olduğum taç marka stor perdelerin tülü bir kez bile yıkamadan yırtıldı,başka bir p

BİZİM SEÇTİKLERİMİZ

 
 
 

ETKİNLİKLER & FUARLAR